Dlaczego i kiedy polisa na życie wymaga aktualizacji? Kiedy wystarczy wprowadzić i dokupić dodatkowe umowy lub zmienić sumę ubezpieczenia, a kiedy warto dokupić całkowicie nową polisę?

Standardowa polisa składa się zwykle z:
1. ubezpieczenia na życie
2. oraz z umów dodatkowych

Ubezpieczenie na życie przewiduje sumę ubezpieczenia, której wysokość wypłacana jest uposażonym (wskazanym przez Ciebie osobom) na wypadek Twojej śmierci. Nie chroni zatem Ciebie, ale zapewnia pieniądze bliskim osobom tak, aby mogły poradzić sobie w trudnej sytuacji po Twojej śmierci.

Umowy dodatkowe chronią natomiast zarówno Ciebie, jak i Twoją rodzinę. W jaki sposób? Otóż obejmują wszystkie te sytuacje, które dotyczą Twojego zdrowia, takie jak poważne zachorowania, (np. nowotwór, udar mózgu), wypadki, rehabilitacje, pobyt w szpitalu, a nawet zagraniczna opinia lekarska i leczenie za granicą. To sytuacje, w których tracisz możliwość pracy na jakiś czas, a dzięki polisie masz środki nie tylko na leczenie ale i na utrzymanie Twojej rodziny.

Kiedy zatem Twoja polisa wymaga aktualizacji?

1

Ślub

Kiedy przestajesz być singlem i zakładasz rodzinę, pojawia się Twoja odpowiedzialność nie tylko za Twoje zdrowie, ale też i życie. Polisa powinna przewidywać teraz już nie tylko umowy dodatkowe, obejmujące Twoje ewentualne poważne zachorowania, pobyt w szpitalu i rehabilitację, ale i posiadać sumę ubezpieczenia na życie w takiej wysokości, aby zapewnić rodzinie byt na wypadek Twojej śmierci.

2

Urodzenie się dziecka

Jak w przypadku ślubu. Warto, aby polisa dbała o zabezpieczenia nie tylko Ciebie, ale i całej Twojej rodziny.

3

Wzięłaś/Wziąłeś kredyt

Rozważ podniesienie sumy ubezpieczenia na życie na wypadek Twoje śmierci, do takiej wysokości, jaka jest kwota kredytu tak, aby rodzina mogła go spłacić bez problemu.

4

Zaczynasz uprawiać sporty ekstremalne

Nie tylko skok na bungiee zaliczany jest do tej kategorii. Jazda konna wchodzi w inne ryzyko, niż jazda na rowerze, przeanalizuj zatem swoją polisę, którą zakładałeś kilka lat temu, czy nie wymaga ona aktualizacji. Pamiętaj, że aby mieć pewność, że w razie wypadku otrzymasz odszkodowanie, warto mieć polisę aktualną.

5

Zmieniłaś/zmieniłeś zawód

Zamieniłeś roboty budowlane na wysokościach na pracę biurową? A może pracę za sklepową ladą zmieniłaś na częste wyjazdy w delegację? Koniecznie sprawdź swoje umowy dodatkowe w polisie!

Umów się ze mną na bezpłatną konsultację

Napisz wiadomość, czego potrzebujesz, a ja oddzwonię do Ciebie lub odpiszę!

Warto przeczytać

Strata bliskiej i ważnej osoby to jedna z najczęstszych obaw Polaków. Ankietowani w wieku 30-50...
Ubezpieczasz dom, mieszkanie, samochód. A Twoje Dziecko? Wykupując ubezpieczenie szkolne dla dziecka zapewniasz jemu i sobie wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Co ważne, ubezpieczenie, działa przez cały rok, 24h/dobę, na całym świecie, zarówno w szkole, jak i w domu, podczas wyjazdów, zajęć pozalekcyjnych i na placu zabaw.
Po co polisa dla singla? Ubezpieczenie na życie i zdrowie gwarantuje nie tylko wsparcie finansowe...