Jeżeli nie należysz do grona osób nieśmiertelnych i niezniszczalnych i chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojego bytu, powinieneś/powinnaś pomyśleć o polisie z umowami ubezpieczenia chroniącymi Twoje zdrowie.

Po co polisa dla singla?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie gwarantuje nie tylko wsparcie finansowe na wypadek losowych zdarzeń, takich jak wypadek komunikacyjny czy przy pracy. Chroni także byt osoby ubezpieczonej w razie, kiedy ciężko zachoruje i z tego powodu będzie niezdolna do pracy. Chroni również uposażonych, czyli osoby wskazane w polisie. Zagwarantuje środki na spłatę kredytu mieszkaniowego singla, koszty pogrzebu i inne zobowiązania.

Co powinna zawierać polisa dla singla?

To kwestia jak zawsze indywidualna i w dużej mierze zależna od tego, czy nasz singiel jest zdrowy i czy posiada kredyt na mieszkanie, czy nie.

W obu opcjach ważne jest aby ubezpieczenie zawierało:

 • Poważne Zachorowanie nawet do 800 tys. zł
  Zakres ochrony obejmuje tak częste choroby jak: nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu. Możesz ubezpieczyć się na wypadek aż 45 poważnych chorób.
 • Leczenie szpitalne ze świadczeniem lekowym
  Pieniądze wypłacane są niezależnie od tego, czy trafisz do szpitala państwowego, prywatnego czy placówki chirurgii jednego dnia. Wysokość wypłaty znajdziesz w wykazie liczącym ponad 400 postępowań medycznych. Wypłata pieniędzy do określonego w umowie limitu, nawet jeśli trafisz do szpitala kilka razy w roku.
 • Niezdolność do pracy nawet do 800 tys. zł
  Pełna niezdolność do pracy może być prawdziwą życiową tragedią. To nie tylko pogorszenie sytuacji materialnej oraz brak środków na ewentualną spłatę kredytu. Otrzymasz pieniądze, jeśli będziesz trwale i całkowicie niezdolny do pracy przez min. 12 miesięcy, a po tym okresie niezdolność do pracy będzie mieć charakter trwały i nieodwracalny. Świadczenie przysługuje nie tylko wtedy, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Pieniądze otrzymasz również, jeśli niezdolność do pracy będzie konsekwencją choroby. Ubezpieczenie gwarantuje wysokie zabezpieczenie – wypłata 100% sumy ubezpieczenia z umowy.
 • Ubezpieczenie składki
  Przejęcie opłacania składek  już od 7. miesiąca całkowitej niezdolności do wykonywania pracy zgodnej z wykształceniem lub nabytymi umiejętnościami zawodowymi (niezdolność nie musi mieć trwałego charakteru).
 • Uszczerbek i rehabilitacja po wypadku
  Możesz przeznaczyć je np. na opłacenie kosztów opieki medycznej, pielęgniarskiej, rehabilitacji, a także na przystosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Możliwość otrzymania wielu wypłat. Z ubezpieczenia można otrzymać wypłaty wielokrotnie, aż do wyczerpania sumy ubezpieczenia.
 • Pobyt w szpitalu i koszty leczenia po wypadku
 • Kalectwo po wypadku nawet do 800 tys. zł


W opcji z kredytem, który singiel spłaca, np. mieszkaniowym
warto dodać sumę odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia na wypadek śmierci -w wysokości kwoty kredytu po to, aby bliscy mieli z czego go spłacić.

Co warto dodać do polisy dla singla?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się niezwykle wartościowy pakiet leczenia zagranicznego wraz z drugą, zagraniczną opinią medyczną. Atrakcyjna składka gwarantuje leczenie za granicą wraz z pełną organizacją m.in. transportu i innych aż do 2.000.000 euro!

Warto również pomyśleć o pakiecie medycznym, którego składka gwarantuje nam nielimitowany dostęp do specjalistów i badań lekarskich.

Umów się ze mną na bezpłatną konsultację

Napisz wiadomość, czego potrzebujesz, a ja oddzwonię do Ciebie lub odpiszę.

Warto przeczytać

Strata bliskiej i ważnej osoby to jedna z najczęstszych obaw Polaków. Ankietowani w wieku 30-50...
Ubezpieczasz dom, mieszkanie, samochód. A Twoje Dziecko? Wykupując ubezpieczenie szkolne dla dziecka zapewniasz jemu i sobie wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Co ważne, ubezpieczenie, działa przez cały rok, 24h/dobę, na całym świecie, zarówno w szkole, jak i w domu, podczas wyjazdów, zajęć pozalekcyjnych i na placu zabaw.
Po co polisa dla singla? Ubezpieczenie na życie i zdrowie gwarantuje nie tylko wsparcie finansowe...